Kurslar

Ana Sayfa » Kurslar

IELTS Nedir?

International English Language Testing System, yani Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olarak adlandırılan IELTS, İngilizce’yi ne kadar doğru ve nitelikli kullandığınızı dört ana dil yeteneğiniz (Dinleme, okuma, yazma ve konuşma.) üzerinden ölçen ve belgeleyen bir sınavdır. 

Tüm Eğitim, iş ve göçmenlik hedefleriniz için katılabileceğiniz bu sınav, güvenilirliği açısından birçok ülke ve kurum tarafından kabul edilip, din, dil, ırk gözetmeksizin tüm adaylara aynı hizmeti sunmaktadır. 

IELTS sınavı, Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere ayrılmıştır. IELTS belgesine ihtiyaç duyulan sebep sınavın hangi türüne gireceğinizi belirlemektedir ve her iki sınav türü arasında herhangi bir kolaylık ya da zorluk farkı bulunmamaktadır. Sınava hangi amaçla girdiğiniz hangi sınav türünü seçmeniz gerektiğiyle doğrudan alakalıdır. Bu yüzden belgenizi bir kuruma sunma amacı güdüyorsanız, sınav hazırlıklarınıza başlamadan ve sınav kayıdınızı gerçekleştirmeden mutlaka ilgili kurumla iletişime geçip istenilen IELTS türünü öğrenmeniz çok daha doğru olacaktır. 

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kurslarımız

Call Now Button